Dworak Biuro Nieruchomości Bielsko-Biała, Czechowice-DziedziceLista najczęstszy błędów przy sprzedaży mieszkania wydaje się nie mieć końca. Wiele osób zupełnie nie przywiązuje wagi do tego procesu, w konsekwencji dziwiąc się, dlaczego tak świetne mieszkanie jeszcze się nie sprzedało. A wystarczy nie popełnić kilku podstawowych błędów, aby znacznie zwiększyć szanse na sprzedaż mieszkania lub domu. W dzisiejszym wpisie przedstawiam pierwszą porcję najczęściej popełnianych błędów.

Bałagan, osobiste rzeczy i brak oświetlenia

Resztki obiadu, zdjęcia rodziny, zasłonięte okna oto przepis na to, jak NIE sprzedać mieszkania. Bałagan, osobiste pamiątki czy brak odpowiedniego oświetlenia to błędy często popełniane przez wielu sprzedających. Po pierwsze mieszkanie musi być wysprzątane, aby prezentowało się atrakcyjnie. Po drugie nie powinny się w nim znajdować pamiątki osobiste, ponieważ utrudni to potencjalnemu kupcowi utożsamienie się z tym miejscem. Ogromną rolę odgrywa również oświetlenie. Odsłoń wszystkie okna, ponieważ naturalne światło sprawia, że pomieszczenie wygląda na bardziej przestrzenne i przyjazne.

Zbyt wysoka cena sprzedaży

Bardzo często mamy do czynienia z sytuacją, kiedy sprzedający żąda zbyt wysokiej ceny. Może wpływać na to kilka czynników. Na przykład opiera swoją wycenę na innych ofertach obecnych w sieci, nie biorąc pod uwagę, że te z dobrą ceną już dawno zniknęły. Czasami osoby są związane emocjonalne z nieruchomością, twierdząc, że jest ona wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju, dlatego też warta jest swojej ceny. Jest to jednak osąd bardzo subiektywny. W sprawie ceny najlepiej posłuchać rady doświadczonego agenta.

Zdjęcia z telefonu komórkowego

Nieprofesjonalne zdjęcia mieszkania to kolejny koszmar podczas sprzedaży. Masz do sprzedania świetne mieszkanie w doskonałej lokalizacji, ale jakoś nikt nie wchodzi na Twoją ofertę. A czy zdjęciami zajął się profesjonalny fotograf nieruchomości? No właśnie! Byle jakie zdjęcia nie oddadzą charakteru mieszkania, a mogą mu wręcz zaszkodzić. Fotograf wie co i jak ująć na zdjęciach. Dzięki temu oferta sprzedaży staje się o wiele bardziej atrakcyjna. Nie popełniasz tych błędów, a jednak wciąż nie możesz sprzedać swojego mieszkania? Zapraszam do lektury kolejnego wpisu, który pojawi się już niedługo. Zajmę się w nim opisaniem kolejnych błędów, które skutecznie uniemożliwiają sprzedaż nawet najbardziej atrakcyjnych mieszkań.