Jak sprzedaż mieszkanie?Zastanawiasz się, jak skutecznie sprzedać mieszkanie lub dom? Nie wiesz, jakie rozwiązania się sprawdzają, a czego unikać? Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane ze sprzedażą nieruchomości.

Jak sprzedać mieszkanie z kredytem?

Sprzedaż mieszkania obciążonego kredytem hipotecznym jest możliwa, i przy spełnieniu kliku warunków może być bezpieczna dla obu stron transakcji. Z banku, w którym zaciągnięty jest kredyt, należy uzyskać zaświadczenie z informacjami o saldzie na dzień wydania zaświadczenia, odsetkach i prowizjach czy ustanowieniu konta technicznego. Potrzebna będzie informacja o zgodzie na wykreślenie zabezpieczeń z księgi wieczystej po całkowitej spłacie kredytu. Ważna jest też konstrukcja umowy notarialnej, przy której należy zwrócić uwagę na wiele czynników.

Jak bezpiecznie sprzedać mieszkanie?

Pierwszym krokiem do zrealizowania transakcji powinna być umowa przedwstępna zadatkowa. Najlepiej, jeżeli będzie miała ona formę aktu notarialnego z roszczeniem wpisu do księgi wieczystej. Określa ona kto jest sprzedającym i kupującym, a także przedmiot sprzedaży, jego cenę i termin realizacji transakcji. W przypadku wycofania się kupującego, zadatek przepada - pozwala to być spokojnym o bezpieczną realizację transakcji.

Jak sprzedać mieszkanie z kredytem hipotecznym i kupić nowe?

Jeżeli po sprzedaniu mieszkania z kredytem hipotecznym chcemy kupić nowe, mamy kilka opcji do wyboru. Pierwsza to oczywiście spłata pozostałej części kredytu z pieniędzy uzyskanych ze sprzedaży i zaciągnięcie kolejnego - chyba, że dysponujemy wystarczającymi środkami, by kupić nieruchomość za gotówkę. Druga opcja to przeniesienie hipoteki na nową nieruchomość. W tym przypadku musi być spełnionych szereg warunków.

Kiedy można sprzedać mieszkanie?

Sprzedaż mieszkania możliwa jest właściwie w każdym momencie, trzeba tylko się do niej odpowiednio przygotować. Są jednak sytuacje, gdy sprzedaż może być bardziej opłacalna. Na przykład w sytuacji, gdy na rynku jest mało ofert, a popyt przekracza podaż. Często wpływ na to mają uwarunkowania lokalne - na przykład mała ilość ofert w danej miejscowości, wzrost ludności napływowej czy atrakcyjność lokalizacji pod względem inwestycyjnym.

Jak sprzedać mieszkanie szybko?

Na czas sprzedaży wpływa wiele czynników. Na niektóre z nich - jak sytuacja na rynku - nie mamy wpływu. Możemy jednak zwiększyć szanse na szybką sprzedaż, odpowiednio się przygotowując. Ważne są zarówno dobre zdjęcia, jak i sama prezentacja mieszkania zainteresowanym. Bałagan, pozostawione na wierzchu rzeczy osobiste czy czynniki przeszkadzające w spokojnym oglądaniu - np. szczekający pies - mogą zniechęcić.

W jaki sposób sprzedać mieszkanie?

Proces sprzedaży warto odpowiednio zaplanować. Stwórz strategię uwzględniającą wszystkie czynniki - od odpowiedniej ceny, przez dobre zdjęcia czy ustalenie miejsc, w jakich będziemy reklamować nieruchomość. Odpowiednie zaplanowanie sprzedaży może znacznie ją przyspieszyć. Pozwala również na szybkie reagowanie na czynniki niezależne od nas. Nie ma skutecznego szablonu, każda nieruchomość jest inna i należy przygotować strategię odpowiednią do sytuacji.

Co łatwiej sprzedać dom czy mieszkanie?

Patrząc na średnie czasy sprzedaży nieruchomości, sprzedaż domu jest zadaniem trudniejszym, niż w przypadku mieszkań. Dotyczy to szczególnie domów, które są oddalone od dużych miast, gdzie zapotrzebowanie nie jest tak duże. Tutaj czas sprzedaży może wynieść nawet rok. Zdarzają się jednak nieruchomości, które sprzedają się znacznie szybciej. Duże znaczenie mają czynniki takie, jak lokalizacja i popyt oraz odpowiednie przygotowanie do sprzedaży.

Gdzie sprzedać dom? Jak sprzedać dom?

Sprzedaż domu może być trudna i czasochłonna. Warto powierzyć ją specjalistom, którzy przygotują odpowiednią strategię, zadbają o stworzenie profesjonalnej oferty i przeprowadzą cały proces, łącznie z formalnościami. Decydując się na sprzedaż za pośrednictwem agencji należy pamiętać, że mniej znaczy lepiej. Zamiast powierzać sprzedaż 10-15 przypadkowym agencjom, wybierzmy jedną, ale taką, która ma pozytywne rekomendacje, ma jasno określone standardy i procedury. Taką która zapewni skuteczność - od dobrych zdjęć i opisu, przez profesjonalne prezentacje dla kupujących, po wsparcie w załatwieniu końcowych dokumentów i formalności.

Jak sprzedać dom na który jest kredyt?

Podobnie jak w przypadku mieszkań z obciążoną hipoteką, również sprzedaż domu z kredytem jest możliwa, choć utrudniona. Mechanizm jest taki sam. Należy oczywiście poinformować kupującego o obciążeniu, a następnie uzyskać z banku zaświadczenie zawierające istotne informacje o kredycie oraz informację o zgodzie na wykreślenie zabezpieczeń z księgi wieczystej po całkowitej spłacie zadłużenia. Kolejny krok to stworzenie odpowiedniej umowy notarialnej.

Chcesz sprzedać mieszkanie lub dom w Bielsku-Białej, Żywcu, Czechowicach-Dziedzicach, Cieszynie, Skoczowie, Pszczynie lub Tychach?

Skontaktuj się z nami, kompleksowo przeprowadzimy Cię przez cały proces – przygotujemy całą indywidualną strategię, wykonamy profesjonalne zdjęcia i wirtualny spacer, przeprowadzimy fachową prezentację klientów i dopilnujemy wszelkich formalności. Nasze doświadczenie gwarantuje szybką i bezpieczną sprzedaż! O naszym podejściu do sprzedaży świadczą pochlebne opinie naszych obsłużonych i zadowolonych Klientów.

Skorzystaj z prostego formularza zgłoszeniowego, a by skontaktujemu się z Tobą: Chcę sprzedać mieszkanie/nieruchomość

Zobacz nasze aktualne oferty Nieruchomości w Bielsku-Białej i okolicach:

- Sprzedaż mieszkań

- Sprzedaż domów

- Sprzedaż lokali

- Najem mieszkań