Jak kupić mieszkanie? Jak kupić Nieruchomośc? Bielsko-BiałaZastanawiasz się nad zakupem wymarzonego mieszkania lub domu?

Być może jesteś inwestorem i kierujesz się zyskiem?

Niezależnie od przyczyn zakupu zachęcamy Cię do zapoznania się z poniższym tekstem który pomoże Ci uniknąć wielu błędów.  

 

 

 

UWAGA

Na końcu bonus, który ułatwi Ci podjęcie optymalnej decyzji.

1. Nie kupuj nieruchomości na wariackich papierach.

Nie kupuj nieruchomości na wariackich papierach - generalnie nie kupuj w pośpiechu. Tak wiem, mieszkania dziś schodzą jak ciepłe bułeczki i im szybciej tym lepiej ale... ale... pamiętaj, że zakup nieruchomości to nie zakupy spożywcze, a proces podejmowania decyzji jest bardziej złożony niż myślisz. Buty oddasz po 24 godzinach z paragonem, z mieszkaniem nie jest to takie proste...

Wszyscy znamy pytania, na które musimy sobie odpowiedzieć: Czy to dobra cena? Czy to dobra lokalizacja?  Przeciętny nabywca jest przekonany, że podejmuje racjonalną decyzję o zakupie; jednak często jest odwrotnie.

2. W jaki sposób oszacowano cenę?

To pytanie może wydawać się banalne, ale odpowiedzi mogą zaoszczędzić czas i pieniądze. Dokonanie sprzedaży zawsze leży w najlepszym interesie sprzedającego. Wyjaśnienie jak ustalono cenę daje przestrzeń do negocjacji.

Zgodnie z Journal of Advertising Research emocje mogą być dwa razy ważniejsze niż wiedza, gdy podejmujemy decyzję o zakupie. Sprzedający często próbują znaleźć rzeczy, które są wspólne, aby pomóc w zamknięciu sprzedaży. Niezależnie od tego, czy są to dzieci, sport czy hobby, oprzyj się pokusie łączenia się na poziomie osobistym. Nie oznacza to, że kupujący nie mogą ufać sprzedającemu, ale powinni zachować jasność w całym procesie zakupu.

Jedyna wspólna przestrzeń jakiej szuka Grzegorz Dworak oraz jego agenci to wspólna przestrzeń co do oczekiwań kupujących i sprzedających.

Gwarancją długofalowego sukcesu biura jest bowiem brak manipulacji i koncentracja na oczekiwaniach tak, abyś kupując wiedział czego naprawdę szukasz i po co. Co jest zachwytem, co ideałem, a co priorytetem i celem w bliższej oraz dalszej przyszłości.

3. Pamiętaj - kupujesz więcej niż nieruchomość.

Kupujesz styl życia i ta koncepcja powinna pozostać w centrum uwagi przez cały proces. Jest to szczególnie istotne dla kupujących po raz pierwszy, ponieważ naiwność i emocje mają potencjał, by odciągnąć proces zakupu od pierwotnych celów. Pierwsze pytanie dla każdego kupującego powinno dotyczyć tego, czy ta nieruchomość dostosuje się do naszego stylu życia.

Singiel koncentrujący się na karierze będzie szukał czegoś innego niż para, która chce mieć rodzinę.

Kupujący powinni również pomyśleć o sąsiedztwie pod względem bliskości tego, co jest ważne. Otaczająca społeczność jest równie istotna, jak sama nieruchomość. Zanim podejmiesz decyzję, rozważ takie rzeczy jak okręg szkolny, rekreację w okolicy i okolicę poza samą dzielnicą ale również sąsiadów i ich styl życia. To naprawdę ważne! Pamiętajmy również że pogoda ma wpływ na nasz nastrój, kiedy jest słonecznie oceniamy ludzi, przedmioty, otoczenie bardziej przychylnie niż jeżeli byłoby pochmurnie lub burzowo. Nie skreślaj nieruchomości przez depresyjną pogodę :)

Kupno domu to nie to samo, co zakup akcji, klimatyzatora czy samochodu. Dom reprezentuje styl życia, w którym chcesz żyć. Badania Michaela Seilera, profesora na Old Dominion University, wykazały, że powierzchowne rzeczy, takie jak pokój pomalowany na brzydki kolor, mogą sprawić, że ludzie rzadziej kupią dom - chociaż naprawienie takiego problemu jest tak tanie, jak kilka puszek farby. Zwracajmy uwagę na to, że to nie jest problem. Jesteśmy podatni na awersję do strat - psychiczne dziwactwo, przez które odczuwamy straty znacznie ostrzej niż odczuwamy równoważne zyski. Sprzedający często ustala cenę za nieruchomość nie na podstawie tego, co rynek przyniesie, ale na podstawie tego co zapłacił i co uważa że „musi” wydostać. Właściciele, którzy również mieszkali w nieruchomości, wykazują około dwukrotnie większą awersję do strat niż ludzie, którzy kupili je jako nieruchomości inwestycyjne. Co  tego wynika? Łatwiej negocjuje się nieruchomości, które były wynajmowane niż te, do których sprzedający ma sentyment.

4. Nieruchomości reprezentują różne rzeczy dla różnych ludzi.

Obejmują one możliwość wzrostu aktywów inwestycyjnych, potrzebę zaspokojenia swoich praktycznych potrzeb i konieczność zapewnienia schronienia oraz szansę stworzenia „domu”.

Ponieważ zakres potrzeb, pragnień jest bardzo zróżnicowany, możesz skończyć na „zakochaniu się” w potencjalnym domu lub możesz dokonać wyboru w oparciu o określony zestaw praktycznych kryteriów. Dla mnie połączenie zabezpieczenia mieszkania, które pasuje do pragmatycznej listy kontrolnej cech logicznych (takich jak przestrzeń, konfiguracja, sąsiedztwo i cena), jest ważne, ale nie powinno być bez wartości to, jak w danej nieruchomości się czujesz.

Polowanie na dom jest w rzeczywistości doświadczeniem wielozmysłowym. Dźwięki i zapachy (nawet te, których nie jesteś świadomy) mogą wywołać reakcję, gdy patrzysz na dom. Możesz nawet wykorzystać inne wspomnienia (np. jeśli układ domu lub wystrój przypomina ci miejsce, w którym byłeś kiedyś - dobry lub zły). Zagrożeniem jest to, że reagujesz na swoje emocje, co oznacza, że możesz już podjąć decyzję i stać się psychologicznie właścicielem, zanim jeszcze będziesz miał okazję zracjonalizować zalety i wady. Twoja historia może wpłynąć na twoją decyzję o zakupie mieszkania.

5. Zakup domu to ogromna inwestycja.

Kupno domu to największa inwestycja, dla większości ludzi jest to znacznie więcej niż transakcja gospodarcza. Dotyczy to również osób sprzedających swój dom. Porównujemy kupowanie mieszkania lub domu do zakupów w markecie tylko w jednym przypadku - kiedy jedziemy tam z listą zakupów wiedząc dokładnie czego chcemy. Wtedy żadna "promocja" i żadne gratisy nie zastąpią nam podstawowych założeń.

6. Nasze priorytety w obsłudze Klienta.

Nigdy nie zapominamy, że nieruchomości dotyczą sprzedaży, a sprzedaż dotyczy ludzi. 

Dla nas ludzie są bardzo ważni – do każdego Klienta podchodzimy indywidualnie o czym świadczą opinie na nasz temat.

7. Czy Ty na pewno wiesz czego chcesz?

Pamiętaj! Zakup nieruchomości to najprawdopodobniej jedna z najważniejszych decyzji w Twoim życiu.

Czy na pewno chcesz na niej zaoszczędzić? Czy na pewno stać Cię na takie ryzyko?

Pośrednictwem zajmujemy się od blisko 13 lat, tworzymy zgrany zespół, który słucha swoich Klientów dzięki czemu jesteśmy w stanie do każdego z Nich podejść nieszablonowo, indywidualnie.

Dodatkowo współpracujemy z najlepszymi specjalistami w poszczególnych dziedzinach.

Jednym z nich jest Ewa Grochulska wieloletni psycholog i trener, która wspiera naszych Klientów Kupujących w podjęciu jakże dla nich ważnej decyzji - zakupu ich wymarzonego miejsca na ziemi.

 

Koniecznie Skontaktuj się z nami, zapytaj o szczegóły i umów się na konsultację.